.. Současnost
Domů
Současnost
Historie
Kronika
Kalendář akcí
Cancák
Naše kontakty
Rozcestník
Oslavské boudy

 

 

 

Igor ,,DROBEK“ Kučera

Narození: 27.1.1968

Má rád: Hóóóóódně dřeva.

Nemá rád:  Když prší na výročáku, když vosadníci nechcó makat no a když se málo ujde na velkým vandru.

Další koníčky mimo tramping: literatura

 

V osadě od roku 1990 – jediný zakládající člen.

Je asi nejromantičtější duše celý vosady. Už jako mlaďoch chodil na vandry a pečlivě všechno co prožil dokumentoval v krásně ilustrovaných cancácích a kronikách. Dokonce se i učil hrát na kytaru. Už v těchto dobách toužil založit osadu, což se mu později povedlo. Nyní je hlavním tahónem (no co je to šerif né)  co přináší mezi osadníky nejvíc podnětů. Je to prostě človíček co je rád v přírodě a nerad lenoší.

 

 

 

 

 Milan ,,WABI“ Daněk

Narození: 5.3.1968

Má rád: veškeré jídlo – hlavně aby toho bylo hodně

Nemá rád: dlouhé pochody, vodu, zimu a déšť

Další koníčky mimo tramping: pivo, jídlo (vše ve velkým) a televize

 

V osadě od roku 1992

Osadní pracant a taky největší jedlík. V dřevních dobách osady patřil k pilířovým členům, což mu až na malou přetržku vydrželo až do dnešních dnů. Vzhledem k tomu, že má tři děti a velkou spotřebu jídla, jeho ježdění na vandry v poslední době utrpělo několik vážnějších trhlin. Jinak je s ním sranda, někdy až moc – kdyby se rozdělovaly další funkce, byl by asi osadní vrtal.

 

Pavel ,,BARBOMAN“ Urbánek

Narození 20.6.1974

Má rád: paštiky Májka – ,,Zlaté dědictví“

Nemá rád: v poslední době chůzi pěšky

Další koníčky mimo tramping: díky své aktivní minifotbalistické kariéře některé akce vynechává

 

V osadě od roku 1996

Nejlehčí a nejmenší muž osady, sám aktivně vyhledá činnost, která mu sedí na míru. Dříve velmi aktivní chodec a traper, někdy se mu také říká ,,Osadní Rambo“ a to díky obrovitým rozměrům – výška 165 cm a hmotnosti – 52 kg. Znám také pod přezdívkami Psí hlávka a  Maxim.   

 

 Miroslav ,,KUNTA“ Kuttner

Narození 9.6.1977

Má rád: muziku, srandičky a blbovinky

Nemá rád: špatnou náladu

Další koníčky mimo tramping: počítačový maniak

 

V osadě od roku 1998

Začal s námi jezdit jako nezletilec se svým strejdou – kamarádem Spařákem (čestný člen) a nakonec se stal jedním z pilířů kolektivu a velmi činorodý člen, bez kterého si nedovedeme osadu představit. Dlouhou dobu kytarista skupiny Haluza, nyní se dal slyšet, že se bude více zabývat hraním u ohňů a mezi kamarády v přírodě. Človíček, který stále hýří optimizmem, snad ho ještě nikdo neviděl naštvanýho.

 

 Miloš ,,VAJKON“ Procházka

Narození květen 1971

Má rád: kofolu, debatní kroužky

Nemá rád: chůzi pěšky 

Další koníčky mimo tramping: motorizmus

 

V osadě od roku 2001

Trampem byl již dlouhou dobu před vstupem do naší osady. Na naše akce jezdí už dlouho, v roce 2001 se stal členem osady. Poslední dva roky aktivně podniká, což z něj činí nedostupnou osobu.

 Michal ,,HAVRAN“ Štěpán

Narození 29.11.1976

Má rád: čtvrtky a nakládané ovoce

Nemá rád: zatím jsme nezjistili

Další koníčky mimo tramping: válečná literatura a filmy

 

V osadě od roku 2005

Služebně benjamínek osady. Vstoupil i přes varování své manželky a členky redakce časopisu Oslavské boudy, že se s náma občas pěkně  nadře, ale kdo nic nedělá, nic nezkazí.

OSADNÍ KEMP

Osada za svůj domovský kemp zvolila a pojala Kančí louku na řece Oslavce, která se nám jeví jako jedno z ,,nejkrásnějších míst na světě“. V dobách, kdy ještě Podkova neexistovala – v roce 1987, nám Kančí louka velmi imponovala a snili jsme o tom, že bychom jednou mohli zdejší končiny obývat.

V roce 1997, kdy naše kempoviště ještě leželo pod hradem Lamberkem, jsme se zúčastnili potlachu na fleku T.O. Bílý Jelen a tehdy nás napadlo, že zarůstající a chátrající legendární kemp by mohl opět ožít ve své původní kráse. Celou první polovinu roku 1998 osady Podkova, Kobra, Kanci a Trappers aktivně pracovaly, postavila se nová rozebíratelná dřevěná lávka (jako náhrada za lanovou lávku která byla zničena v devadesátých letech aktivitou ochránců přírody) a v srpnu se zde konal slavnostní trojpotlach – ku příležitost znovuotevření Kančí louky.

 

Kančí louka má několik velmi zajímavých ,,parametrů.“

bulletJe prakticky jedinou větší otevřenou plochou v divokém kaňonu ,,Divoké Oslavy“ bez chat a dalších výdobytků civilizace.
bulletDíky okolním hustým a přirozeným lesním porostům, kaňonovitému údolí plnému kamenných moří, unikátnímu výskytu fauny a flóry, trampským srubům a okolním trampským kempům je zdejší místo vyhledáváno vyznavači romantiky a krásné divoké přírody
bulletZa většího vodního stavu je prakticky ostrovem, neboť kdysi dávno zde řeka byla rozdvojená.
bulletZa dominantu blízkého okolí je považována Jinošovská skála viditelná z louky, která se vypíná prakticky na sto metrů z vod Oslavky.
bulletKančí louka má velmi slavnou trampskou minulost, jezdívaly sem legendy trampingu, svůj kemp zde měla osada a skupina Příboj, Orlík, Lamberk, jezdíval sem i Wabi Ryvola, nedaleko měl chatu postavenou geniální hudebník kamarád Rolf   
 

Naše totemy-1

 

 

Domů | Současnost | Historie | Kronika | Kalendář akcí | Cancák | Naše kontakty | Rozcestník | Oslavské boudy